Osoba z niepełnosprawnością w srodowisku medialnym. (STUDIA I MONOGRAFIE NR 530)

Dostępność: Brak w magazynie

• Autor: Mamroł Andrzej
    Mamrol-Osoba_z_niepelnosprawnoscia_spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-699-5
  • Rok wydania: 2016

Książka przedstawia współczesne środowisko medialne otaczające ludzi z niepełną sprawnością. Opisano w niej funkcje, jakie media mogą pełnić w ich życiu. Zaprezentowano wiele potencjalnych zastosowań, które w istotny sposób wpływają na jakość życia osób niepełnosprawnych. Szybki rozwój nowoczesnych technologii stwarza coraz to większe możliwości w zakresie działań rehabilitacyjnych, niesie nowe sposoby spędzania czasu, dostarcza narzędzi pozwalających lepiej radzić sobie w życiu, sprzyja rozwojowi osobowości. Dlatego osoby te są bardzo poważną grupą odbiorców i użytkowników mediów. Sposób tego wykorzystania ma jednak bardzo indywidualny, czasami zaskakujący charakter, co wynika z osobistych preferencji, potrzeb, rodzaju i stopnia niepełnosprawności przedstawicieli omawianej grupy. Nie jest też wolny od pewnych zagrożeń i negatywnych konsekwencji.

Niniejsza publikacja jest okazją dla studentów specjalności terapeutycznych, nauczycieli i terapeutów pracujących z osobami niepełnosprawnymi do poznania wielorakich możliwości, jakie stwarzają media i w ogóle nowoczesne technologie w życiu ich podopiecznych, a także może służyć pomocą w organizacji skuteczniejszej, szeroko rozumianej działalności wspierającej. Powinna wzbudzić również refleksję na temat bardzo osobliwej roli odgrywanej przez media w szczególnej sytuacji życiowej osób niepełnosprawnych.

Praca jest adresowana do studentów kierunków terapeutycznych, osób pracujących z niepełnosprawnymi (terapeutów, nauczycieli szkół specjalnych, nauczycieli szkół integracyjnych).

• Autor: Mamroł Andrzej
    Mamrol-Osoba_z_niepelnosprawnoscia_spis_tresci.pdf Pobierz