Słownik metod, technik i form pracy socjalnej, opiekuńczej i terapeutycznej. T 5

• Autor: Weissbrot-Koziarska Anna, Dąbrowska-Jabłońska Iwona (red. nauk.)
  • ISBN: 978-83-7395-841-8
  • Rok wydania: 2019

Do rąk Czytelnika oddajemy kolejny, piąty już tom Słownika metod, technik i form pracy socjalnej, opiekuńczej i terapeutycznej. Publikacja adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców: do nauczycieli akademickich, pedagogów i terapeutów, pracowników socjalnych oraz studentów. Jej celem jest zaprezentowanie rozwiązań sprzyjających włączaniu jednostek, rodzin i grup społecznych, zagrożonych marginalizacją lub wykluczonych, w nurt życia społecznego. Tom 5. zawiera 35 haseł, obszernych, napisanych w sposób przejrzysty i komunikatywny. Opisują one nie tylko definicje, ale także mają charakter kontekstowy, pokazują bowiem zjawiska, procesy, cechy specyficzne w szerszym procesie czy planie pomocowym. Autorami haseł są znawcy przedmiotu z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz praktycy zajmujący się wyjaśnianiem opisywanych zjawisk i pojęć.

• Autor: Weissbrot-Koziarska Anna, Dąbrowska-Jabłońska Iwona (red. nauk.)
  • ISBN: 978-83-7395-841-8
  • Rok wydania: 2019