Między historią a polityką. Śląsk w przestrzeni europejskiej. Studia i szkice dedykowane Profesorowi Edmundowi Nowakowi

Dostępność: Brak w magazynie

• Autor: Kisielewicz Danuta,i Trzcielińska-Polus Aleksandra
    Kisielewicz-Polus-Miedzy-historia-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-628-5
  • Rok wydania: 2014
Książka jest zbiorem studiów i szkiców dedykowanych Profesorowi Edmundowi Nowakowi − nauczycielowi akademickiemu Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego oraz długoletniemu dyrektorowi Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Zamieszczone w zbiorze opracowania o charakterze historycznym i politologicznym dotyczą szeroko rozumianej problematyki historii i współczesnych problemów Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania obozów na Śląsku Opolskim w systemie powojennych obozów w Polsce w latach 1945−1950, problematyki jenieckiej i obozowej oraz szeroko rozumianych stosunków polsko-niemieckich. Znalazły się tu również artykuły poświęcone problematyce europejskiej i współpracy transgranicznej.

Książka adresowana jest do badaczy i studentów nauk humanistycznych i społecznych oraz do wszystkich zainteresowanych problematyką śląską, jeniecką i obozową oraz współczesnych problemów Europy.
  • Autor: Kisielewicz Danuta,i Trzcielińska-Polus Aleksandra
    Kisielewicz-Polus-Miedzy-historia-spis-tresci.pdf Pobierz