Gotowość młodzieży akademickiej do podejmowania zadań ponadosobistych (STUDIA I MONOGRAFIE NR 621)

• Autor: Remiszewska Zofia
    Remiszewska_-_Gotowosc_mlodziezy_spis.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-985-9
  • Rok wydania: 2022

Autorka podejmuje w książce próbę przybliżenia problematyki gotowości młodzieży akademickiej do podejmowania zadań ponadosobistych z perspektywy jej doświadczeń rodzinnych i szkolnych w kontekście procesu wychowania. Główny jej wątek skoncentrowany jest wokół zadań ponadosobistych, gotowości do podejmowania owych zadań osadzonych w działaniach prospołecznych. Jest ona prezentacją wiedzy w tym zakresie z perspektywy pedagogicznej.

Przeprowadzone przez autorkę badania miały charakter diagnostyczno-zależnościowy. Celem badań była diagnoza gotowości młodych osób do podejmowania działań związanych z zadaniami ponadosobistymi oraz zbadanie związków tej gotowości z innymi zmiennymi, a także określenie ich rzutowania na ową gotowość.

Książka składa się z sześciu rozdziałów. Trzy pierwsze rozdziały zawierają rozważania teoretyczne, rozdział czwarty przedstawia metodologię badań, natomiast rozdziały piąty i szósty prezentują rezultaty badań. To elementy triangulacji metod badawczych użytej przez autorkę do pogłębienia badań, a w szczególności do poszerzenia wiedzy w kontekście badań nad gotowością młodzieży akademickiej do podejmowania zadań ponadosobistych.

Praca adresowana jest do pracowników naukowych i studentów zainteresowanych problemami współczesnej młodzieży.

• Autor: Remiszewska Zofia
    Remiszewska_-_Gotowosc_mlodziezy_spis.pdf Pobierz