Główne Kościoły chrześcijańskie w Polsce wobec integracji Rzeczypospolitej Polskiej z Unią Europejską, (STUDIA I MONOGRAFIE NR 496)

Dostępność: Brak w magazynie

• Autor: Kusztal Aleksandra
    Kusztal-Glowne-koscioly-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-580-6
  • Rok wydania: 2014
Główną treść książki stanowi przentacja oficjalnego stosunku największych kościołów chrześcijańskich w Polsce (tj. Kościoła rzymskokatolickiego, Prawosławnego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce oraz Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w RP) wobec integracji Polski z Unią Europejską. Książka przybliża podstawy regulacji prawnych, dotyczących relacji państwo-kościół w Polsce, charakteryzuje stosunek poszczególnych kościołów do procesów integracyjnych na kontynencie europejskim oraz ich zaangażowanie w debatę europejską w Polsce, prezentując nadzieje i obawy omawianych kościołów oraz ich wiernych, związane z akcesją naszego kraju do Unii Europejskiej.

Praca adresowana jest do studentów kierunków, takich jak: politologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, historia oraz do szerszego grona odbiorców zainteresowanych tematyką integracji europejskiej i kwestiami wyznaniowymi w Polsce
  • Autor: Kusztal Aleksandra
    Kusztal-Glowne-koscioly-spis-tresci.pdf Pobierz