Edukacja domowa. Od tradycji ku współczesności (Studia i Monografie nr 625)

Dostępność: Brak w magazynie

• Autor: Giercarz-Borkowska Magdalena
    Giercarz_Edukacja_domowa_Spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 987-83-7395-995-8
  • Rok wydania: 2022

Autorka podjęła się niełatwego wyzwania, jakim jest ukazanie zagadnienia edukacji domowej w rozległej czasowo i problemowo perspektywie. Praca wpisuje się w nurt badań nad specyfiką edukacji domowej w kontekście historycznym i współcześnie. Tematyka ta należy do wciąż stosunkowo rzadko […] podejmowanych i analizowanych problemów w polskiej nauce, zarówno na gruncie pedagogiki, jak i historiografii pedagogicznej.

[…] Autorka od lat prowadzi badania nad zagadnieniem współczesnej edukacji domowej i wieloma jej aspektami. Posiada w tym zakresie pozytywnie oceniany – zarówno w środowisku naukowym, jak i wśród praktyków edukacji domowej – dorobek publikacyjny, popularyzuje także wiedzę o tym zjawisku. Książka jest zatem kontynuacją Jej dotychczasowych zainteresowań badawczych.

[…] Publikacja z pewnością przyczynia się do usunięcia części „białych plam” w historii edukacji w domu. Szczególnie wartościowy jest zamieszczony w jej pierwszej części rozdział poświęcony edukacji domowej, organizowanej w okresie PRL-u przez rodzinę państwa Danuty i Bartłomieja Marii Bobów, a także część druga, poświęcona charakterystyce tej formy edukacji współcześnie.

[…] Książka znajdzie grono czytelników nie tylko w środowisku naukowym, szczególnie pedagogicznym, ale i wśród coraz liczniejszych przedstawicieli środowisk edukacji domowej w Polsce. Może ona również stanowić źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tą formą edukacji.

[Z recenzji wydawniczej dr hab. Moniki Nawrot-Borowskiej, prof. UKW]

• Autor: Giercarz-Borkowska Magdalena