Audyt wewnętrzny w racjonalizowaniu samorządowej gospodarki finansowej (Studia i Monografie nr 600)

• Autor: Ćwieląg Krzysztof
    Audyt-wewnetrzny-Spis_tresci.pdf Pobierz
    Cwielag__Audyt_wewnetrzny__Wstep.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-904-0
  • Rok wydania: 2021

Książka jest swoistym kompendium wiedzy na temat audytu wewnętrznego, a w szczególności jego roli w racjonalizowaniu gospodarowania środkami publicznymi w jednostkach samorządu terytorialnego. Uwzględnia nie tylko analizę istoty audytu wewnętrznego w jednostkach samorządu terytorialnego, zasady jego przeprowadzania, ale przede wszystkim ukazuje możliwości wykorzystania go jako instrumentu poprawy samorządowej gospodarki finansowej.

W opracowaniu naukowym Autor:

- usystematyzował problematykę audytu wewnętrznego w powiązaniu z identyfikacją obszarów racjonalizacji gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego,

- wykazał w jakim stopniu ustalenia audytu wewnętrznego oddziałują na prowadzenie przez jednostki samorządu terytorialnego racjonalnej gospodarki finansowej,

- przeprowadził na podstawie regulacji prawnych i własnych badań empirycznych ocenę audytu wewnętrznego oraz sformułował wiele wniosków dotyczących dotychczasowego jego funkcjonowania w jednostkach samorządu terytorialnego w Polsce.

Na podstawie recenzji: dr hab. Sławomiry Kańduły, prof. UE w Poznaniu i prof. zw. dr hab. Leszka Patrzałka, UE we Wrocławiu

• Autor: Ćwieląg Krzysztof
    Audyt-wewnetrzny-Spis_tresci.pdf Pobierz