Wpływ orientacji temporalnej na procesy spostrzegania i oceniania atrakcyjności fizycznej (STUDIA I MONOGRAFIE NR 565)

• Autor: Zdybek Przemysław
    Zdybek-Wplyw-orientacji-temporalnej-spis.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-806-7
  • Rok wydania: 2018

Monografia przedstawia badania własne autora dotyczące weryfikacji hipotezy o wpływie postawy wobec czasu (rozumianej jako cecha osobowości i stan) na podejmowanie decyzji dotyczących wyboru potencjalnego partnera lub partnerki. Teoretyczne rozdziały zawierają przegląd literatury związany z atrakcyjnością jako pojęciem naukowym, teorie opisujące miłość i mechanizmy społeczne związane z postawą wobec innych ludzi. Ponadto w części teoretycznej znajduje się gruntowny przegląd literatury dotyczącej psychologii czasu i postawy wobec seksualności. Część empiryczna przedstawia cykl sześciu badań, które mają odpowiedzieć na pytania dotyczące wypływu orientacji temporalnej na preferencje atrakcyjności. Książka jest adresowana dla badaczy i entuzjastów psychologii społecznej, zarówno studentów jak i naukowców.

• Autor: Zdybek Przemysław
    Zdybek-Wplyw-orientacji-temporalnej-spis.pdf Pobierz