Terytorializacja polityki rozwoju. Wdrażanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w obszarach funkcjonalnych miast w Polsce (STUDIA I MONOGRAFIE NR 561)

• Autor: Szafranek Edyta
    Szafranek-Terytorializacja_polityki-Spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-810-4
  • Rok wydania: 2019

Przedmiotem badań opisanych w książce jest zidentyfikowanie i wyjaśnienie istoty oraz mechanizmów wdrażania podejścia terytorialnego w polityce rozwoju.

W pracy rozpoznano i wyjaśniono, na czym polega terytorializacja polityki rozwoju oraz jaka jest relacja tego paradygmatu do polityki rozwoju regionalnego. Przedstawiono etapy kształtowania się i ewolucji podejścia terytorialnego w wymiarze zarówno naukowym, jak i polityki rozwoju. W warstwie metodycznej poszukiwano ustaleń dotyczących zasad, sposobów i metod pomiaru rozwoju terytorialnego, a w aplikacyjnej zaproponowano rekomendacje dla polityki rozwoju wynikające z nowej wiedzy o istocie podejścia terytorialnego oraz jego wdrażania w obszarach funkcjonalnych w Polsce.

Opracowanie składa się z ośmiu rozdziałów, z których sześć stanowi rozważania o charakterze teoretycznym, a ostatnie dwa dotyczą wdrażania terytorialnego podejścia do rozwoju poprzez Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w obszarach funkcjonalnych miast w Polsce.

• Autor: Szafranek Edyta
    Szafranek-Terytorializacja_polityki-Spis_tresci.pdf Pobierz