"Stare" i "Nowe" w literaturze dla dzieci i młodzieży - teksty religijne

• Autor: Olszewska Bożena, Pajączkowski Olaf (red. nauk.)
    stare-nowe-teksty-religijne-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-842-5
  • Rok wydania: 2019

Kolejna szósta już książka ze znanej serii „Stare i nowe w literaturze dla dzieci i młodzieży”, tym razem poświęcona  tekstom religijnym, przynosi szeroki ogląd tejże literatury oraz zjawisk społecznych i kulturowych, jak inność religii, ateizm, Internet, sztuka sakralna, mity. Podjęte przez badaczy wątki i tematy na pewno zainteresują nie tylko literaturoznawców, ale też badaczy innych dyscyplin naukowych – antropologii kultury, teologii, psychologii, socjologii, teologii, historii sztuki, dydaktyki oraz studentów, rodziców i wychowawców. Zebrane w tomie prace prowadzą odbiorcę po bardziej lub mniej znanych czy zapomnianych dziełach literackich i tekstach kultury,  odkrywają przed nim nowe możliwości interpretacyjne, albo też nowe pozycje wydawnicze. Zachęcają do zadumy nad statusem literatury religijnej dla dzieci i młodzieży, jej miejscem i znaczeniem we współczesnym świecie, perspektywami rozwoju itd., itd. Lista zagadnień godnych omówienia wydaje się więc jeszcze długa. Książka nie zamyka więc tematu wręcz przeciwnie zachęca do interdyscyplinarnego dialogu.

Praca jest adresowana badaczy literatury dziecięcej, antropologów kultury, teologów, psychologów, socjologów, historyków sztuki, nauczycieli i bibliotekarzy, studentów oraz rodziców i wychowawców

• Autor: Olszewska Bożena, Pajączkowski Olaf (red. nauk.)
    stare-nowe-teksty-religijne-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-842-5