Rozmaitości matematyczne i logiczne (STUDIA I MONOGRAFIE NR 546)

• Autor: Bryll Arkadiusz, Sochacki Robert
    Bryll-Rozmaitosci-spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-738-1
  • Rok wydania: 2017
Książka Rozmaitości matematyczne i logiczne  ma na celu popularyzację różnych interesujących zagadnień z zakresu arytmetyki, algebry, geometrii i logiki. Podzielona jest na trzy rozdziały. Stopień trudności  poszczególnych paragrafów jest zróżnicowany. Niektóre paragrafy wymagają od Czytelnika znajomości matematyki ze szkoły podstawowej, inne wykorzystują aparat matematyczny stosowany w szkole średniej, jeszcze inne oscylują wokół aparatu matematyki wyższej (układy równań liniowych, kongruencje liczbowe, uzasadnienie wzoru Picka, elementy logiki matematycznej). Materiał przedstawiony w książce może urozmaicić nauczanie matematyki na każdym etapie nauczania, a także zaciekawić i zainspirować uczniów (studentów) do dalszych poszukiwań i analiz w danej dziedzinie (jednym z takich zagadnień są opisane w książce sposoby deszyfracji daty zdarzeń i liczb oraz metoda deszyfracji kryptogramów z działaniami arytmetycznymi).
  • Autor: Bryll Arkadiusz, Sochacki Robert
    Bryll-Rozmaitosci-spis_tresci.pdf Pobierz