"Kto ojczyźnie swojej służy". Pamiątka obchodów czterechsetlecia śmierci Piotra Skargi

• Autor: Lenart Mirosław (red. nauk.)
    Lenart-Kto-ojczyznie-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-904142-8-7
  • Rok wydania: 2014
  • Wydawnictwo: Archiwum Państwowe, Uniwersytet Opolski - Opole
W roku 2012 obchodzono uroczyście i w różnych formach okrągłą rocznicę śmierci Piotra Skargi SJ, zasłużonego teologa, kaznodziei, hagiografa i polemisty katolickiego. Pokłosiem tego wspomnienia jest wiele publikacji, które uzupełnia niniejszy tom zawierający trzy studia z dziedziny historii, historii sztuki i literatury wzbogacone ilustracjami i fototypicznymi edycjami dwóch listów skreślonych ręką Skargi oraz pierwszego wydania Żołnierskiego nabożeństwa (Kraków 1606), zachowanego w unikatowym egzemplarzu należącym do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Praca jest adresowana do badaczy historii sztuki, historii Kościoła, historii literatury oraz do osób zaangażowanych w rozpoczęty dnia 8 grudnia 2014 roku proces beatyfikacyjny ks. Piotra Skargi SJ.
  • Autor: Lenart Mirosław (red. nauk.)
    Lenart-Kto-ojczyznie-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-904142-8-7