• Autor: Dereń Bożena, Wysoczańska-Pająk Katarzyna
    Deren,_Pajak_-_Gramatyka_praktyczna_spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-967-5
  • Rok wydania: 2022

Gramatyka praktyczna języka rosyjskiego. Zbiór ćwiczeń dla studentów studiów licencjackich to skrypt adresowany do studentów studiów licencjackich (I-III lat) oraz do uczniów, nauczycieli, osób przygotowujących się do różnorodnych egzaminów, certyfikatów itp. Kompendium umożliwia całościową lub wybiórczą pracę nad poszczególnymi zagadnieniami gramatycznymi z ośmiu działów gramatyki (Czasownik, Imiesłów, Rzeczownik, Zaimek, Przymiotnik, Liczebnik, Przysłówek, Przyimek). W zbiorze ćwiczeń znalazły się ćwiczenia wdrażające, automatyzujące, utrwalające i testujące o zróżnicowanym stopniu trudności.

Uzupełnieniem i pomocą przy wykonywaniu zadań mogą być znajdujące się w drugiej części skryptu załączniki (wzory deklinacyjne i koniugacyjne, wykazy i spisy form gramatycznych przeznaczonych do zapamiętania).

Niniejszy skrypt jest niezastąpioną pomocą dydaktyczną zarówno na zajęciach, jak i w samodzielnej pracy. Znakomicie ułatwia praktyczne stosowanie gramatyki i sprzyja osiągnięciu sukcesu w nauce języka rosyjskiego.

• Autor: Dereń Bożena, Wysoczańska-Pająk Katarzyna
    Deren,_Pajak_-_Gramatyka_praktyczna_spis_tresci.pdf Pobierz