"Colored Alphabets' Flutter." John Ashbery and the Twentieth-Century American Avant-Gardes (Studia i Monografie Nr 483)

• Autor: Marcinkiewicz Paweł
    Marcinkiewicz-Colored-Alphabets-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-528-8
  • Rok wydania: 2012
The book presents an intriguing and sometime shocking history of the twentieth-century avant-garde movements in visual arts and literature. The author claims that our contemporary sensibility has its roots in avant-gardism, which is reflected in the poetry of the icon of postmodernism, John Ashbery.

Książka przedstawia intrygującą i momentami szokującą historię 20-wiecznych ruchów awangardowych w sztuce i literaturze. Autor dowodzi, iż właśnie z tej burzliwej historii powstała nasza współczesna wrażliwość, którą odzwierciedla poezja ikony postmodernizmu, Johna Ashbery’ego.
Praca adresowana jest do wszystkich miłośników literatury i sztuki, a zwłaszcza do badaczy poezji 20 wieku.
  • Autor: Marcinkiewicz Paweł
    Marcinkiewicz-Colored-Alphabets-spis-tresci.pdf Pobierz