"Boczne odnogi, ciemne jamy..." Studia i szkice literackie

• Autor: Małczyński Bartosz
    Malczynski-Boczne-odnogi-spis-tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-465-6
  • Format: A5
  • Rok wydania: 2011
Boczne odnogi, ciemne jamy...” Studia i szkice literackie to mała antologia tekstów literaturoznawczych o tematyce zorientowanej zasadniczo na kwestie metafizyczne i egzystencjalne. Spośród głównych wątków podejmowanych przez Bartosza Małczyńskiego należy wymienić m.in. problem śmierci, przemijania, czasu, Boga, miłości, szaleństwa, muzyki, języka czy granic poznania... Zawarte w książce artykuły, eseje, komentarze i recenzje autor poświęcił pisarzom, takim jak Gaston Bachelard, Zbigniew Bieńkowski, Paul Celan, Jacques Derrida, Adrian Gleń, Witold Gombrowicz, Jacek Gutorow, Julia Hartwig, Friedrich Hölderlin, Franz Kafka, Tymoteusz Karpowicz, Jerzy Liebert, Michał Paweł Markowski, Julian Przyboś, Bruno Schulz, George Steiner, Georg Trakl.
Antologia jest adresowana do studentów i doktorantów kierunków humanistycznych, badaczy literatury i kultury, licealistów z predylekcjami literacko-filozoficznymi.
  • Autor: Małczyński Bartosz
    Malczynski-Boczne-odnogi-spis-tresci.pdf Pobierz