"Readings in English and American Literature and Culture" 2: The Body

• Autor: (eds.) Ilona Dobosiewicz, Jacek Gutorow
  • ISBN: 978-83-7395-337-6
  • Rok wydania: 2009
The volume focuses on cultural/ideological/literary constructions and manifestations of the body in British and American literature of the nineteenth and the twentieth century. The authors of the articles share the contention that the body is not a neutral subject of critical investigation, for it involves our existence and shapes human reality.

Autorzy artykułów zebranych w tomie The Body skupiają się na kulturowych, ideologicznych i literackich konstrukcjach i manifestacjach cielesności w literaturze anglojęzycznej dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Łączy ich przekonanie, że ciało nie jest neutralnym przedmiotem krytycznej analizy, gdyż angażuje i kształtuje każdy wymiar ludzkiego doświadcznia.
Praca adresowana jest do zarówno do badaczy, jak i studentów literatur i kultur krajów angielskiego obszaru językowego oraz do wszystkich humanistów zainteresowanych problematyką ciała i cielesności.
  • Autor: (eds.) Ilona Dobosiewicz, Jacek Gutorow
  • ISBN: 978-83-7395-337-6