Język a Edukacja 9: Wizualizacja materiału gramatycznego na przykładzie języka hiszpańskiego jako obcego

• Autor: Andrzejewska Anna
    JaE_9_Andrzejewska_Wizualizacja_Spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-8332-034-2
  • Rok wydania: 2024

Publikacja łączy trzy perspektywy – glottodydaktykę, językoznawstwo kognitywne oraz neurodydaktykę. Autorka, przeanalizowawszy 1050 ilustracji z podręczników do nauczania języka hiszpańskiego jako obcego, na podstawie wymiarów obrazowania Ronalda Langackera tworzy system opisu rysunków wspomagających tłumaczenie gramatyki. Czytelnik odnajdzie w opracowaniu również opis zastosowania kategorii wizualizacji, w tym przedstawienie wyników pilotażowego badania wdrożeniowego, przeprowadzonego wśród uczniów.

Praca może być przydatna nie tylko dla nauczycieli języka hiszpańskiego, ale również innych glottodydaktyków. Jak wskazuje recenzent tomu prof. Bartłomiej Maliszewski: „Autorka wykazuje dużą dbałość o to, aby także ci odbiorcy, którzy nie znają języka hiszpańskiego, mogli zrozumieć funkcję oraz treść omawianych rysunków i (tym bardziej) docenić wartość wizualizacji wybranych zagadnień gramatycznych jako środka glottodydaktycznego”.

• Autor: Andrzejewska Anna
    JaE_9_Andrzejewska_Wizualizacja_Spis_tresci.pdf Pobierz