Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (STUDIA I MONOGRAFIE NR 551)

• Autor: Woźniak Marta
    Wozniak-Interes-publiczny_spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-778-7
  • Rok wydania: 2018

Książka pt. „Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest jedynym, dostępnym na polskim rynku opracowaniem monograficznym, dotyczącym konstrukcji prawnej interesu publicznego i interesu indywidualnego w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Problematykę interesów w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przedstawiono z uwzględnieniem zagadnień aksjologii prawa oraz ustaleń przyjętych na gruncie nauki prawa administracyjnego. Autorka przyjęła założenie, że zakres interesów w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, może być prawidłowo wyznaczony w oparciu o złożony kompleks normatywny, uwzględniający nie tylko ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ale i inne ustawy materialnego prawa administracyjnego.

Książka powstała u progu zmian zachodzących w procesie inwestycyjno-budowlanym, którego planowanie przestrzenne jest pierwszym i najważniejszym elementem, ale zawarte w niej ustalenia, tezy i wnioski mają charakter uniwersalny.

W książce uwzględniono w szerokim zakresie dotychczasowy dorobek doktryny prawa administracyjnego oraz orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

Adresatami książki mogą być pracownicy organów administracji publicznej, przedstawiciele zawodów prawniczych, słuchacze studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej a także studenci prawa i administracji.

• Autor: Woźniak Marta
    Wozniak-Interes-publiczny_spis_tresci.pdf Pobierz