Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, nuntia vetustatis. Księga Jubileuszowa dedykowana Profesorowi Włodzimierzowi Kaczorowskiemu

• Autor: Kozerska Ewa, Maciejewski Marek, Stec Piotr (red.
    Kozerska-Ksiega-pamiatkowa-spis.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-661-2
  • Rok wydania: 2015

Dedykowana wytrawnemu oraz uznanemu badaczowi historii ustroju i prawa polskiego Panu Profesorowi Włodzimierzowi Kaczorowskiemu praca zawiera publikacje historyków i prawników, przyjaciół i współpracowników Jubilata omawiających głównie wybrane wątki z dziejów europejskiego, w tym polskiego, parlamentaryzmu, a także z zakresu myśli i historii antyku, edukacji prawniczej, współczesnych ustrojowych i prawnych zagadnień oraz działalności zasłużonych dla historii Polski i Starego Kontynentu postaci.

Praca adresowana jest do nauczycieli akademickich zajmujących się przede wszystkim historią, historią prawa i ustroju, prawem rzymskim, doktrynami polityczno-prawnymi, nauką o państwie, polityce, do studentów historii, prawa, politologii, socjologii, a także miłośników historii zainteresowanych koncepcjami dotyczącymi państwa oraz prawa.

• Autor: Kozerska Ewa, Maciejewski Marek, Stec Piotr (red.
    Kozerska-Ksiega-pamiatkowa-spis.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-661-2