Diagnostyka wyładowań elektrycznych w układach z barierą dialektryczną o dużej wartości przenikalności dialektrycznej (STUDIA I MONOGRAFIE NR 449)

• Autor: Janus Henryk Wojciech
  • ISBN: 978-83-7395-433-5
  • Rok wydania: 2011
W pracy opisano wybrane metody diagnostyki elektrycznej i optycznej specyficznej grupy wyładowań elektrycznych w gazie, gdzie przynajmniej jedna elektroda jest oddzielona od obszaru wyładowań warstwą dielektryka. Procesy zachodzące w tego rodzaju wyładowaniach są powszechnie wykorzystywane do wytwarzania ozonu, generowania promieniowania w zakresie ultrafioletu czy modyfikacji własności powierzchni. Generatory takich wyładowań zyskują ostatnio szczególnie dużo zastosowań w analityce fizykochemicznej oraz biologii i medycynie ze względu na możliwość miniaturyzacji ich rozmiarów.
Praca jest adresowana do studentów i pracowników naukowych zajmujących się diagnostyką plazmy nierównowagowej, oddziaływaniem plazmy z powierzchnią, analityką spektrochemiczną oraz technologią plazmochemiczną.
  • Autor: Janus Henryk Wojciech
  • ISBN: 978-83-7395-433-5