Bliskości i dystanse. O jednostkach, zbiorowościach i emocjach

• Autor: Deutschmann Marcin, Cymbrowski Borys (red. nauk.)
    Bliskosci_i_dystanse_-spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-886-9
  • Rok wydania: 2020

Książka wydana pod redakcją Borysa Cymbrowskiego oraz Marcina Deutschmanna jest interesującą propozycją czytelni­czą. Jej ważność dotyczy także faktu, iż subdyscyplina, jaką jest socjolo­gia emocji, jest nie do reprezentowana w polskiej socjologii. Badanie nastrojów w makroskali, które często decydują o ludzkich wyborach, czy też analizy w skali mikro dotyczące niewielkich grup, mających jednak fundamental­ny wpływ na kształtowanie społecznej i kulturowej emocjonalności w danej kulturze i społeczeństwie, to fenomenalna tematyka współczesnego świata. Poznanie tych procesów i opis mechanizmów związanych z emocjami w skali mikro i makro pozwolą przewidywać rozwój społeczny. Pozwolą programować roboty społeczne i konstruować przyszłość w taki sposób, aby eliminować z prze­strzeni społecznej negatywne emocje.

dr hab. Małgorzata Bogunia-Borowska, prof. UJ

• Autor: Deutschmann Marcin, Cymbrowski Borys (red. nauk.)
    Bliskosci_i_dystanse_-spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-7395-886-9