Aktualności


Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego otrzymało główną nagrodę w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Ks. Edwarda Pudełki za publikację The Formation of Urban Spaces Around the World. A History of Planning and Building of Cities autorstwa prof. dr. hab. Janusza Słodczyka.

ZARZĄDZENIE nr 145/2021 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 25 listopada 2021 r. w sprawie wprowadzenia nakazu zakrywania przy pomocy maseczki ust i nosa na terenie Uniwersytetu Opolskiego

Ibuk
Uniwersytet Opolski podpisał umowę o współpracy z OSDW Azymut, dzięki której nasze publikacje mogą ukazywać się również w formie elektronicznej z dostępem do nich w księgarniach internetowych. We wrześniu w formie tradycyjnej - i po raz pierwszy elektronicznej - nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Opolskiego ukazał się pierwszy podręcznik z medycyny „Podstawy anestezjologii i intensywnej terapii dzieci” pod redakcją Wojciecha Walasa i Andrzeja Piotrowskiego.

Zmiana wejścia do Wydawnictwa UO
Informujemy , że wejście do naszego wydawnictwa znajduje się przy wjeździe od ul. A. Mickiewicza. Przy drzwiach wejściowych do budynku znajduje się domofon. Główne wejście do budynku przy ul. Dmowskiego 7-9 jest zamknięte.