Podstawy anestezjologii i intensywnej terapii dzieci (wydanie II poprawione i uzupełnione)

• Autor: Walas Wojciech, Piotrowski Andrzej (red. nauk.)
    Walas_W.,_Piotrowski_A.,_Podstawy_anestezjologii_wyd._2_Spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-8332-016-8, e-ISBN 978-83-8332-017-5
  • Rok wydania: 2023

Nowa rozszerzona edycja podręcznika przedstawia obowiązujące w praktyce klinicznej aktualne zasady przygotowania i bezpiecznego prowadzenia znieczulenia, jak również algorytmy rozpoznawania stanów naglących u dzieci. Opisano także zasady postępowania w okresie pooperacyjnym. Książkę kończy trudny, jednak bardzo istotny rozdział poświęcony problemom etycznym w Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej. Autorami podręcznika są specjaliści o ugruntowanej, nie tylko w naszym kraju, pozycji naukowej, od wielu lat zajmujący się znieczuleniami u dzieci i ich intensywną terapią. Opracowanie to na polskim rynku wydawniczym nadal pozostaje nielicznym, cennym źródłem wiedzy dotyczącej anestezjologii i intensywnej terapii dzieci.

Z recenzji prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Kobylarza

Przyjąłem z radością nowe wydanie podręcznika pod redakcją Wojciecha Walasa i Andrzeja Piotrowskiego. To cenne dzieło zostało przez autorów zrewidowane i uzupełnione o sprawy codziennej praktyki. Znakomicie uzupełnia zalew wiedzy elektronicznej, często publikowanej bez odpowiedniego przygotowania i oceny. Gorąco polecam książkę nie tylko anestezjologom pracującym wyłącznie z dziećmi, ale także – i może przede wszystkim – tym, którzy z małymi pacjentami spotykają się okazjonalnie. Podręcznik ten – pomyślany pierwotnie jako studencki – powinien znaleźć się w biblioteczce każdego zespołu anestezjologicznego, gdyż prezentuje dobrze udokumentowaną wiedzę czerpaną z rzetelnych źródeł i napisaną przez lekarzy mających ogromne doświadczenie w zawodzie.

Autorom serdecznie gratuluję drugiego wydania – mając nadzieję na trzecie.

Z recenzji dr. n. med. Marcina Rawicza

Książka dostępna  na www.ibuk.pl

• Autor: Walas Wojciech, Piotrowski Andrzej (red. nauk.)
    Walas_W.,_Piotrowski_A.,_Podstawy_anestezjologii_wyd._2_Spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-8332-016-8, e-ISBN 978-83-8332-017-5