Język a Edukacja 8: Efektywne słuchanie w języku polskim jako ojczystym - diagnoza i profilaktyka

• Autor: Chyb-Winnicka Marta
    Jezyk_a_edukacja_8_Wstep.pdf Pobierz
    Jezyk_a_edukacja_8_Spis_tresci.pdf Pobierz
  • ISBN: 978-83-8332-028-1
  • Rok wydania: 2023

W niniejszej publikacji, poświęconej, ważnej z punktu widzenia lingwodydaktyki, problematyce słuchania w języku polskim jako ojczystym, Czytelnicy odnajdą odpowiedź na następujące pytania: Jak definiować efektywne słuchanie? Jaki jest poziom umiejętności słuchania uczniów szkół podstawowych? W jakim stopniu radzą sobie oni ze słuchaniem różnych typów wypowiedzi? Czy są przygotowani do pełnienia roli kompetentnego słuchacza w naturalnych warunkach porozumiewania się i na dalszych etapach kształcenia?

Tom 8. Serii wydawniczej Język a Edukacja może być źródłem refleksji dla nauczycieli praktyków, studentów, dydaktyków akademickich na temat wagi umiejętności słuchania w sytuacji szkolnej i codziennej komunikacji, a także podpowiedzią, jak tę sprawność diagnozować, rozwijać i doskonalić.

• Autor: Chyb-Winnicka Marta
    Jezyk_a_edukacja_8_Wstep.pdf Pobierz