Kiedy miasto było morzem. Historia geologiczna Opola

Dostępność: Brak w magazynie

• Cena netto: 18,00 zł
    18,90 zł*
  • Autor: Elena Yazykowawraz i zespół: Adam Bodzioch, Patrycja Cierkosz, Kami Gruntmejer, Piotr Janecki, Rafał Janowski, Klaudia Kardynał, Mariusz Kędzierski, Dorota Konietzko-Meier, Dawid Mazurek, Robert Niedźwiedzki, Elżbieta Teschner
  • ISBN: 978-83-7395-777-0
  • ISSN:
  • Rok wydania: 2019, wydanie II
  • Oprawa:

Czy wiesz, że w Opolu było morze? A czy wtedy było Opole? Właśnie nie! 90 milionów lat temu nie było Wieży Piastowskiej czy Wzgórza Uniwersyteckiego. Było wielkie, ciepłe morze tętniące nieistniejącym już życiem. To był zupełnie inny swiat.

Niniejsza monografia w sposób merytorycznie prawidłowy, a jednocześnie dostępny dla każdego, niezależnie od wykształcenia czy wieku, przedstawia historię geologiczną Opola i jego bogactwo paleontologiczne. „Multidostępność” wydawnictwa jest możliwa poprzez zróżnicowanie sposobu przekazu informacji w poszczególnych rozdziałach. Każdy rozdział zawiera odnośniki do innych źródeł w postaci kodów QR, aby czytelnik chcący pogłębić swoja wiedze˛ na dany temat mógł szybko dotrzeć do odpowiednich źródeł. Temu również służy wykaz literatury uzupełniającej umieszczony na końcu każdego rozdziału monografii. Odbiorca ma możliwość przeczytać o najróżniejszych organizmach wymarłych, które zasiedlały obszar obecnego Opola miliony lat temu, w czasach, kiedy było tu morze. Morze zobaczyć zarówno drukowane zdjęcia kamieniołomów i okazów, jak i autorskie rysunki rekonstrukcji wymarłych zwierząt i środowisk, w których te zwierzęta istniały.

Praca adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych dziejami Ziemi w ogóle oraz historią Opola i województwa Opolskiego szczególnie. Będzie ciekawą lekturą dla krajoznawców i przewodników turystycznych oraz dzieci kochających dinozaury i ich rodziców. Nadaje się do rodzinnego czytania. Jest również dobrym wsparciem dla studentów kierunków biologicznych, ochrony środowiska, historycznych, pedagogicznych i innych, ponieważ warto znać historie przeszłości oby nie stracić przyszłość.

ZobaczPobierz
Kiedy-miasto-bylo-morzem-spis.pdf Pobierz