Tradycje i perspektywy edukacji. Czesko-polskie studia pedagogiczne, t. 6

• Autor: Karcz-Taranowicz Eugenia (red. nauk.)
  • ISBN: 978-83-7395-615-5
  • Rok wydania: 2014
Prezentowana praca zbiorowa stanowi rezultat prac badawczych podejmowanych przez przedstawicieli ośrodków polskich oraz zagranicznych. Wpisać je można w rozważania historyczne nad systemami edukacyjnymi oraz w nurt toczącego się dyskursu nad ich przyszłością w różnych aspektach funkcjonowania. Praca zawiera piętnaście tekstów zgromadzonych w trzech wyodrębnionych częściach zatytułowanych: „Z przeszłości, Europejski wymiar edukacji, Przestrzenie nauczycielskiego działania”. Zawarte w pracy opracowania podejmują problematykę tradycji i perspektyw edukacji od strony historycznej i współczesnej, teoretycznej oraz praktycznej.

Praca polecana dla pracowników naukowych, studentów kierunku pedagogika oraz nauczycieli praktyków.