Studia i rozprawy z pedagogiki resocjalizacyjnej

• Autor: Jasiński Zenon, Mudrecka Irena (red.)
  • ISBN: 83-7395-064-8
  • Rok wydania: 2004
Niniejsza książka jest dziełem teoretyków i praktyków zajmujących się pracą wychowawczo-resocjalizacyjną z jednostkami z trudnościami przystosowawczymi, często łamiącymi normy społeczno-prawne. Pierwsza część jest zbiorem opracowań dotyczących różnych form pracy ze skazanymi w zakładach karnych: działalności kulturalno-oświatowej, funkcjonowania szkół na terenie zakładów karnych oraz wykorzystania pracy zawodowej w procesie resocjalizacji. Część druga natomiast jest poświęcona działalności profilaktyczno-resocjalizacyjnej prowadzonej w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych oraz w środowisku otwartym. Zamieszczono w niej miedzy innymi opracowania dotyczące wychowawczo-terapeutycznej pracy z osobami uzależnionymi od narkotyków oraz działalności profilaktycznej prowadzonej przez policję. Studia przeznaczone są dla studentów pedagogiki resocjalizacyjnej a także dla wychowawców pracujących w instytucjach resocjalizacyjnych oraz opiekuńczo-wychowawczych.