Stanowisko Socjaldemokratycznej Partii Niemiec [SPD] wobec polski w latach 1980-1989 (STUDIA I MONOGRAFIE NR 518)

• Autor: Świder Małgorzata
  • ISBN: 978-83-7395-648-3
  • Rok wydania: 2015

Głównym tematem prezentowanej książki i zasadniczym problemem badawczym pracy jest próba odpowiedzi na pytanie o postawy czołowych polityków SPD – elity kierowniczej w dziedzinie polityki zagranicznej wobec procesów zachodzących w Polsce w latach osiemdziesiątych XX w. W tym celu zostały zrekonstruowane wypowiedzi i działania podejmowane przez socjaldemokratów w ramach pełnionych przez nich funkcji zarówno państwowych, jak i partyjnych. Analiza objęła zatem działania tworzące zarówno politykę zagraniczną państwa, jak i relacje międzynarodowe partii.

Książka jest adresowana w pierwszej kolejności do niemcoznawców, historyków historii najnowszej Polski, politologów, studentów historii, stosunków międzynarodowych i politologii, a także wszystkich zainteresowanych latami osiemdziesiątymi XX w.