Stan i zagrożenia drzew pomnikowych na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego (STUDIA I MONOGRAFIE NE 482)

• Autor: Borecka Krystyna, Gołąbek Elżbieta, Sławiński Jaro
  • ISBN: 978-83-7395-525-7
  • Rok wydania: 2012
Głównym tematem książki są stan oraz typowe zagrożenia drzew pomnikowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego (województwo opolskie). Pracę tworzą trzy główne rozdziały, w których zaprezentowano: przegląd piśmiennictwa w podjętej problematyce (w tym, charakterystykę metod oceny stanu zdrowotnego drzew); opis terenu, obiektów i metodyki badań oraz analizę i dyskusję wyników. Publikacja zawiera także fotografie obszaru badań, drzew pomnikowych oraz ich zagrożeń. Książka adresowana jest przede wszystkim do studentów kierunków przyrodniczych a także do nauczycieli i przedstawicieli instytucji zainteresowanych zagadnieniami stanu środowiska oraz ochrony przyrody w województwie opolskim.