Socjologia regionu i społeczności lokalnych. Antologia

• Autor: Szczepański Marek S., Śliz Anna, Geisler Robert, C
  • ISBN: 978-83-7395-396-3
  • Rok wydania: 2011
Książka jest podręcznikiem akademickim prezentującym interdyscyplinarne podejście do problematyki regionu i społeczności lokalnych. Zawiera teksty dotyczące lokalizmu i regionalizmu napisane przez znakomitych przedstawicieli nauk z zakresu geografii, ekonomii, politologii i wreszcie socjologii, polskich i zagranicznych. Ta bardzo dobrze i ciekawie skomponowana antologia prezentuje zarówno klasyczne już niemal pozycje z zakresu interesującej nas problematyki, jak i współczesne artykuły. To zarazem jeden z nielicznej grupy podręczników poświęconych wieloaspektowej analizie istotnego problemu współczesnego interdyscyplinarnego dyskursu naukowego. Charakteryzuje się więc swoistą naukową transgresją.
Podręcznik-antologię opracowano przede wszystkim z myślą o studentach socjologii, politologii, ekonomii i geografii, a także nauk pokrewnych. Ale może też znaleźć przyjaznego Czytelnika w każdym, kto jest zainteresowany historią i współczesnością teoretycznych i empirycznych ujęć lokalności i regionalizmu.