"Język a Edukacja" 2: Tekst edukacyjny

• Autor: Nocoń Jolanta, Tabisz Anna (red. nauk.)
  • ISSN: 2299-5528
  • Rok wydania: 2013
Seria wydawnicza „Język a Edukacja” jest miejscem spotkań różnych perspektyw naukowego oglądu tego, co dzieje się na linii JĘZYK – EDUKACJA, swoistym forum wymiany doświadczeń i propagowania dorobku wielu dyscyplin naukowych zajmujących się badaniem komunikacji edukacyjnej, językowych aspektów edukacji, roli języka w procesach poznawczych, kształceniem językowym. W drugim tomie serii: Tekst edukacyjny zgromadzonych zostało dwanaście artykułów, których autorzy rozpatrują kategorię tekst edukacyjny z wielu perspektyw badawczych, czyniąc przy tym przedmiotem swoich obserwacji teksty nie tylko szkolne, ale także encyklopedyczne, prasowe, literackie, medialne oraz z obszaru dyskursu konsumenckiego.
Praca jest adresowana jest do studentów kierunków filologicznych, dydaktyków literatury i języka polskiego, pedagogów oraz nauczycieli języka polskiego.