Pracownik socjalny. Wybrane problemy zawodu w okresie transformacji społecznej

• Autor: Brągiel Józefa, Kurcz Alicja (red.)
  • ISBN: 83-88796-92-5
  • Rok wydania: 2003
Książka jest interesującą prezentacją wyników badań zespołowych związanych z zawodem pracownika socjalnego. Podejmuje ważne kwestie dotyczące europejskich i polskich wymiarów kształcenia i profesjonalizacji w pracy socjalnej oraz etyki i etycznych aspektów zawodu pracownika socjalnego. Prezentuje standardy umiejętności zawodowych w pracy socjalnej i samoocenę ich opanowania przez czynnych zawodowo pracowników socjalnych a także wybrane aspekty poczucia tożsamości z zawodem. W publikacji omówiono również problemy wynikające z doświadczeń pracowników socjalnych w pracy z klientem w sytuacji udzielania pomocy oraz doskonalenia funkcjonowania pracowników socjalnych w domach pomocy społecznej. Książka może zainteresować osoby zajmujące się pomocą społeczną i pracą socjalną w różnych jej obszarach. Adresowana jest do studentów kierunków humanistycznych – głównie pedagogiki, socjologii i polityki społecznej – oraz do pracowników socjalnych uczestniczących w różnych formach doskonalenia zawodowego.