Poziom osiągnięć informatycznych gimnazjalistów ( STUDIA I MONOGRAFIE NR 509)

• Autor: Nowak Janusz
  • ISBN: 978-83-7395-609-4
  • Rok wydania: 2014
Celem pracy jest określenie poziomu osiągnięć informatycznych uczniów kończących edukację informatyczną w gimnazjum oraz zidentyfikowanie uwarunkowań, które mają na nie wpływ. Przeprowadzono w związku z tym badania, w których uczestniczyli uczniowie z trzecich klas gimnazjów; wypełniali oni ankietę oraz rozwiązywali test wiadomości i test praktyczny z informatyki. Dodatkowo, dla uzyskania pełnego obrazu stanu edukacji informatycznej, przeprowadzono wywiady z nauczycielami informatyki. Uzyskane wyniki badań pozwoliły na ocenę stopnia przygotowania młodzieży do życia i aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Wykryto również szereg czynników, które mają istotny wpływ na poziom osiągnięć gimnazjalistów z informatyki.

Książka będzie interesującą lekturą m.in. dla nauczycieli informatyki uczących w gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych, a także dla doradców metodycznych z informatyki, będzie też istotnym uzupełnieniem w procesie kształcenia przyszłych nauczycieli informatyki.