On Time: Reflections on Aspects of Time in Culture, Literature and Language

• Autor: Wolny Ryszard W. (ed.)
  • ISBN: 978-83-7395-368-0
  • Rok wydania: 2009
This collection of essays is primarily devoted to the idea of time in culture, literature and language, and it offers a variety of topics to satisfy a range of keen readers starting from poetry lovers, through novel enthusiasts to those seeking a more deepened philosophical reflection upon time in the works of such prominent writers as Proust, Joyce or McEwan. There are also essays devoted to the concept of time in grammar, lexicography, language teaching and general linguistics.

Ten zbiór esejów jest głównie poświecony pojęciu czasu w kulturze, literaturze i języku. Przedstawia on szeroki wachlarz tematów, które mogą zainteresować zarówno miłośników poezji, entuzjastów prozy jak również tych, którzy szukają bardziej pogłębionej refleksji kulturowej i filozoficznej w dziełach tak prominentnych twórców jak Proust, Joyce czy McEwan. W zbiorze znajdują się również eseje poświęcone koncepcji czasu w gramatyce, leksykografii, metodyce nauczania języka angielskiego oraz językoznawstwa ogólnego.
Praca jest adresowana do czytelników znających język angielski, humanistów zainteresowanych koncepcją czasu w kulturze, literaturze i języku oraz do studentów filologii angielskiej.