Metody badań i ochrony żółwia błotnego. Podręcznik metodyczny

• Autor: Mitrus Sławomir
  • ISBN: 978-83-7395-259-1
  • Rok wydania: 2007
Podręcznik szczegółowo omawia metody stosowane w trakcie badań i ochrony żółwia błotnego, między innymi problemy związane z wykonywaniem pomiarów, metody określania wieku zwierząt, identyfikacji osobników, pobierania materiału do badań genetycznych oraz obserwacji zwierząt w okresie rozrodu. Poruszone zostały w nim również problemy prawne prowadzenia badań, naukowego monitoringu populacji oraz gromadzenia danych. Książka powstała na podstawie doświadczeń własnych autora, zebranych w czasie kilkunastoletniej pracy nad omawianym gatunkiem. Podręcznik powinien stać się obowiązkową lekturą wszystkich osób zajmujących się ochroną i badaniami żółwia błotnego, przydatny będzie także dla osób zajmujących się ochroną gatunkową innych gatunków zwierząt.
Książka adresowana jest do studentów ochrony przyrody i dziedzin pokrewnych, osób zajmujących się ochroną gatunkową zwierząt (w tym konserwatorów przyrody, pracowników parków narodowych, pracowników organizacji ekologicznych).