Making Your English 'English'. A Polish Student's Handbook for Raising Language Awareness through Attention to Interlingual Errors

• Autor: Lewandowski Tadeusz
  • ISBN: 978-83-7395-481-6
  • Rok wydania: 2016

Wydanie 3. Druk z matryc z poprzedniego wydania.

Niniejszy poradnik powstał po to, by pomóc polskim studentom w doskonaleniu znajomości języka angielskiego poprzez przeanalizowanie typowych błędów wynikających z interferencji językowej. Autor jest native speakerem, który od ponad dekady uczy w Polsce i doskonale zna problemy, z którymi borykają się polscy uczniowie pragnący opanować język angielski.
Podręcznik przeznaczony jest dla maturzystów i studentów filologii angielskiej. Książka jest również przydatna dla polskich nauczycieli języka angielskiego, którzy pragną szerzyć wiedzę dotyczącą typowych błędów wynikających z języka polskiego wśród swoich uczniów.

This handbook is designed to aid Polish students in improving their English through an examination of typical errors caused by first language interference. The author is a native speaker who has taught in Poland for over a decade and thus is intimately acquainted with the problems Polish students face when trying to master English.