Historia planowania i budowy miast

• Autor: Słodczyk Janusz
  • ISBN: 978-83-7395-484-7
  • Rok wydania: 2012

Praca pt. „Historia planowania i budowy miast”, licząca ponad 400 stron, przygotowana została jako podręcznik akademicki z zakresu historii urbanistyki. Obok historii urbanistyki europejskiej w książce zaprezentowane zostały również formy miasta ukształtowane w Ameryce prekolumbijskiej, w Indiach, Chinach i krajach islamskich. Korzystanie z pracy ułatwia ponad 300 rysunków i planów a także ponad 200 wykonanych przez autora książki fotografii ilustrujących omawiane zagadnienia.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów gospodarki przestrzennej, geografii, urbanistyki i innych kierunków i specjalności, na których wiedza dotycząca rozwoju i zmienności koncepcji urbanistycznych jest istotnym elementem programu kształcenia.

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych "Academicus" na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki - statuetka "Gaudeamus" (2013 r.)