Fiszki Tadeusza Różewicza. Technika kompozycji w dramacie i poezji. (STUDIA I MONOGRAFIE NR 446)

• Autor: Solski Zbigniew Władysław
  • ISBN: 978-83-7395-426-7
  • Rok wydania: 2011
Praca Zbigniewa Władysława Solskiego jest – przy ogromnej literaturze dotyczącej tego tematu – całkowicie nową, świetnie ustawioną teoretycznie próbą opisu fenomenu pisarstwa Różewicza, której punktem wyjścia jest warsztat pisarza-dramaturga, a także poety – jako przede wszystkim twórcy „Kartoteki.”
Elżbieta Rzewuska

Fiszki Różewicza to nowe spojrzenie na sztukę „Kartoteka” (wszystkie jej wersje, od analiz wcześniej nieznanych rękopisów), nowe spojrzenie na dramaturgię Różewicza i na całość jego twórczości. […] Jest ta rozprawa śmiała w tezach, rzetelna w argumentacji – w pełni oryginalna, stanowi w rozwijającej się „różewiczologii” głos cenny i własny.
Jacek Łukasiewicz

Praca jest adresowana do specjalistów i studentów kulturoznawstwa, teatrologii i filologii polskiej oraz szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych twórczością Tadeusza Różewicza.