Diagnostyka plazmy niskotemperaturowej metodami spektroskopii optycznej (STUDIA I MONOGRAFIE NR 499)

• Autor: Pawelec Ewa
  • ISBN: 978-83-7395-585-1
  • Rok wydania: 2014
Monografia ma na celu pokazanie na przykładach z własnej pracy badawczej autorki, jak można wykorzystywać dane otrzymane ze spektroskopii optycznej do wyznaczania parametrów plazmy. Praca koncentruje się głównie na analizie otrzymanych z eksperymentu danych pomiarowych, aczkolwiek omawia także metody pomiarów i ich wpływ na późniejsze obliczenia. W książce omawiane jest stosowanie różnych danych otrzymanych metodami spektroskopii optycznej do wyznaczania takich parametrów, jak temperatura, gęstości składników plazmy, jej prędkość czy też natężenia pól elektrycznych i magnetycznych. Omawiane są także potrzebne w analizie danych modele plazmy.

Książka adresowana jest do naukowców, doktorantów i studentów wyższych lat mających styczność z fizyką plazmy.